Як відбувається зараження на сказ

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус; подряпину та мікроушкодження шкіри; потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

Клінічні прояви і наслідки сказу у людей Перші ознаки сказу починають проявлятися в період від 2 тижнів до 1 місяця після укусу й потрапляння вірусу в організм. Іноді, інкубаційний період сказу у людини буває довшим та становить від 1-3 місяців до 1 року.

Сказ – смертельно небезпечне інфекційне захворювання. У 60% випадків інфікування відбувається після укусу зараженої собаки, 24% – лисиці, 10% – кішки. Решта випадків припадають переважно на укуси кажанів, вовків та інших тварин.

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, відчуття поколювання чи печіння у місці пошкодження. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Як передається захворювання Зазвичай люди заражаються від укусу скаженої тварини, рідше через контакти без укусів — подряпини, садна чи відкриті рани, на які потрапила слина інфікованої тварини. Погладжування, контакт із кров'ю, сечею та фекаліями хворої тварини не призводять до інфікування вірусом сказу.

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально.





Вірус сказу проникає в організм людини через рани, нанесені твариною. Це може бути навіть подряпина або мікротріщина на шкірі. Потім він розповсюджується лімфатичною та кровоносною системою, проникає в нервову систему та мозок. У мозку вірус починає активно …