Яке закінчення та відмінювання

При відмінюванні іменників змінюється форма слова, тобто змінюється його закінчення. Іменники жіночого роду з закінченням на -а (-я) у родовому відмінку однини можуть мати закінчення -и або -і. Зверни увагу! Щоб знати, яке саме закінчення треба писати, необхідно звернути увагу на кінцевий приголосний основи іменника.

Стабільну версію було перевірено 3 листопада 2022. У Вікісловнику є сторінка родовий відмінок. Родовий відмінок — непрямий відмінок, який виражає різновиди означальних відношень і входить до парадигми однини та множини з диференціальною сукупністю відмінкових певних закінчень (див. розділ Приклади).

Зверни увагу на іменники у називному та знахідному відмінках та на питання до них. Щоб правильно визначити називний відмінок став два питання хто? що?, а до знахідного відмінку став питання кого? що?

Займенники який, котрий відмінюються, як прикметники твердої групи: якого, котрого; якому, котрому; яким, котрим; на якому, на котрому.

Стабільну версію було перевірено 7 червня 2022. В українській мові налічують сім відмінків: називний, родовий, давальний, знахідний, орудний, місцевий і кличний. Парадигма відмінків включає однину і множину, у багатьох діалектах — також і двоїну.





Поділ іменників І та ІІ відмін на групи (тверда, м’яка, мішана) Відмінкові закінчення іменників. Правопис закінчень іменників І та ІІ відмін залежно від групи. Особливості відмінювання …